Moksliniai tyrimai apie tapingo poveikį

Labas!

Prisipažinsiu: tik po 8 metų kasdienio tapingo aš galų gale atsiverčiau mokslinius tyrimus apie tai, kaip tapingas veikia mūsų organizmą. Aš tiesiog jaučiau kad tai veikia, ir tai man buvo svarbiausia.

Vis dėlto žinau, kad kai kam jūsų gali reikėti ir daugiau įrodymų, todėl štai keleto tyrimų ištraukos (su nuorodomis):

  1. Tapingas sumažina stresą net 43 proc.!

2012 metais daktarė Peta Stapleton (Australija) paskelbė tyrimą kad tapingo technika mažina kortizolio (streso hormono) kiekį net 43 proc. tapinant dvi valandas per savaitę (maždaug 15 min. per dieną). Tapingas pasirodė daugiau nei dvigubai efektyvesnis už įprastą kalbėjimo terapiją ar tiesiog poilsį.

Daugiau info apie šį tyrimą anglų kalba čia.

Tapingo įrašas nerimui paleisti

Mini tapingas „Aš esu saugi“

2. Tapingas teigiamai veikia mūsų DNR (genus!)

2016 metais paskelbtas tyrimas apie tai, kad tapingas stiprina genus, susijusius su imunine sistema ir mažina aktyvumą genų, susijusių su uždegimine reakcija organizme.

Šis tyrimas parodė, kad tiesiog stuksendami sau per veidą kelias minutes per dieną, mes galim sumažinti savo riziką susirgti vėžiu, pastiprinti savo atsparumą insulinui, pagerinti smegenų veiklą, pagerinti medžiagų apykaitą, sustiprinti neuroplastiškumą (mūsų smegenų sugebėjimą keistis ir prisitaikyti) ir dar daugiau.

Daugiau info apie šį tyrimą anglų kalba čia.

Tapingo įrašas nerimui ir įtampai paleisti

3. Tapingas taip pat mažina nerimą, poreikį nekontroliuojamai valgyti, mažina chronišką skausmą, ypač padeda su potrauminio streso sindromu. Daugiau apie šiuos tyrimus anglų kalba čia.

Tapingas skausmo paleidimui

Tapingas baimės paleidimui

Mini tapingas energijos apsaugai

Kaip matai labai neišsiplėčiau 🙂 Bet iš tiesų yra jau virš 300 tyrimų anglų kalba apie tai, kad tapingas iš tiesų veikia. Tik neužtenka žinoti – svarbu ir daryti. Ir užtenka vos kelių minučių per dieną!

Visų mano tapingo įrašų grojaraštis.

Su meile,

Justina

Angelai visada šalia!